Sihirli Mikrofon

Mobil Dünyası => Haberler => Konuyu başlatan: Mustafa - Kasım 20, 2019, 02:13:38 ÖS

Başlık: Snapchat hesap silme – Snapchat hesap kapatma nasıl yapılır?
Gönderen: Mustafa - Kasım 20, 2019, 02:13:38 ÖS
(https://i0.wp.com/ares.shiftdelete.net/580x330/original/2019/11/snapchat-hesap-silme.jpg)

Snapchat hesap silme ve Snapchat hesap kapatma işlemi, son zamanlarda merak edilen konulardan biridir. Snapchat 2011 yılından beri hayatımızda olan, oldukça popüler bir sosyal medya platformu. Uygulamayı hala kullananlar kadar,  Snapchat hesabı silme işlemini merak edenler de bir hayli fazla. Bundan dolayı Snapchat silme ya da diğer tabiriyle Snapchat kapatma işlemi için gerekli adımları sizlere anlatacağız.

Instagram’ın story özelliğini kullanmaya başlamasıyla popülaritesini yitirmeye başlasa da hala yadsınamayacak bir kullanıcı kitlesine sahip. Peki Snapchat hesap kapatma nasıl yapılır? Snapchat silme işlemi mümkün müdür? Snapchat hesabı silme için bir Snapchat hesap silme linki mevcut mudur? Tüm bilgileri sizinle ayrıntılı olarak bu yazımızda paylaşıyoruz.

Snapchat kapatma işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler neler?
Snapchat hesap kapatma her ne kadar kolay bir işlem olsa da bu işlemi gerçekleştirmeden önce bilmeniz gereken bazı durumlar mevcut. Snapchat hesap kapatma işlemi kalıcı olarak siz hesabınızı kapatma isteğinizi bildirmenizden 30 gün sonrasında gerçekleşecektir.

Yani 30 gün içerisinde tekrardan hesabınıza giriş yaparsanız bu işlemden vazgeçmiş olacaksınız. Tekrardan giriş yapmadığınız takdirde ise hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacak. Hesabınız silinirse Snapchat’te kayıtlı verilerinize bir daha ulaşamayacağınızı göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Kaybetmek istemediğiniz fotoğraflarınızı, hesabınızı kapatmadan önce Snapchat hafızasından telefonunuzun hafızasına aktarabilir ve bu fotoğrafları silinme işleminden koruyabilirsiniz. Snapchat kapatmadan önce bu adımları gözden geçirmelisiniz.

Ayrıca Snapchat’te doğrulanmış bir e-mail adresinizin bulunması da yararınıza olacaktır. Böylece hesabınızın tamamen kapandığına emin olabilmek için Snapchat’ten size gelen bilgilendirme maillerini kontrol edebiliyor olacaksınız. Snapchat silme işlemine bu adımdan sonra geçilebilir.

Snapchat hesabını kalıcı olarak kapatma kararını alırsanız, bu işlem için yapmanız gereken adımlar neler bunlara bir göz atalım. Bu işlem oldukça kolay ve kısa süren bir işlemdir. Snapchat hesap sil işlemi uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Bu sebeple herhangi bir tarayıcıdan (telefon veya bilgisayardan) Snapchat hesap silme linki kullanarak hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Öncelikle Snapchat kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Sonrasında lazım olan şey sadece Snapchat hesap silme linki ve göstereceğimiz adımları uygulamak. İlk olarak aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfada kullanıcı adı (veya e-posta) ve şifrenizi giriyorsunuz.

Snapchat silme linki: https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account

Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra açılan pencerede tekrardan kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyen bir pencere ile karşılaşacaksınız. Buraya istenilen bilgileri girdikten sonra Snapchat hesabı silme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Snapchat silme işleminden sonra ne olur?
Snapchat hesap silme işlemi gerçekleştikten sonra hesabınız 30 gün içerisinde tamamen kalıcı olarak silinmesi için devre dışı bırakılır. Eğer 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız bu işlemin iptal olacağını ve hesabınızın kapanmayacağını aklınızda bulundurmalısınız. Snapchat sil dedikten hemen sonra hesabınız anında kapanmaz.

Snapchat hesap kapatma isteğiniz gerçekleştirildiğinde Snapchat size bir onaylama mesajı gönderir. Bu onaylama mesajını kontrol edebilmek için Snapchat’te doğrulanmış bir e-posta adresinizin olması gereklidir.

Snapchat hesap silme işlemini geri alabilir misiniz?
Snapchat hesap silme işlemini, hesap kapatma onayını vermesinden sonra, 30 gün içerisinde hesabınıza uygulamadan giriş yaparsanız geri alabilirsiniz. Bu süreyi aştığınız takdirde tüm verileriniz ve hesabınız geri alınmamak üzere kapanmış olacaktır. Kısaca Snapchat kapatma işlemi bir süreden sonra geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Snapchat hesabı kapatma konusunda iyi düşünmelisiniz.

Tüm dünyada popüler olan Snapchat uygulamasını kullananlar için Snapchat kapatma işlemi oldukça basit ve kolay birkaç adımdan ibarettir. Snapchat hesap silme işlemi dikkat edilmesi  gereken bazı durumlar bilindiği takdirde hiçbir sıkıntı olmadan bu şekilde kolayca gerçekleştirilebilmektedir.