Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Genel Paylaşım / günün sözü
« Son İleti by djinci Eylül 20, 2018, 12:49:04 ÖÖ »

Sana affedilmeyecek kadar büyük hata yapan
birine akıl sınırlarının bittiği yerden
başlayacak ceza vermek istiyorsan...

Bütün samimiyetinle AFFET...
Hissedilen herşeyi arşivleyen KADER
kendisiyle en iyi biçimde ilgilenecektir.
2
Hikayeler / Bir türkü hikayesi
« Son İleti by djinci Eylül 20, 2018, 12:46:57 ÖÖ »

Erzurum'da bir oğlan, kızın birine sevdalanır. Ama ne sevda?

Oğlan aşkından yanar tutuşur. Fakat kız oğlana yüz vermez.Çarşıda pazarda oğlan kızın peşinde gezer durur deli divane.

Günlerden bir gün kız oğlana hafif bir tebessüm eder ve mendilini yere atar. Oğlanın içinde güller açar Erzurum'un ayazında, çiçekler tomurcuklanır. Mendili alır, doyasıya koklar. Akşam olunca gider kızın evinin bahçesine ve başlar bu türküyü söylemeye:

Dün gece har hanesinde yar bana yoldaş idi
Altım tiken üstüm yağmur yine gönlüm hoş idi

Türküler bir sevdadır insanımız sevdasını aşkını eskilerde böyle dile getiriyordu. Yoktu o zaman bugünkü gibi görsel ve sesli iletişim araçları ancak türkülerle şarkılarla manilerle dile getirebiliyordu.
3
Hikayeler / oysa mutluluk insanın boyu kadardır ...
« Son İleti by djinci Eylül 17, 2018, 09:40:54 ÖS »


Önce evlendiğimizde hayatin daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.

Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatin daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.
Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız.
Bundan sonra ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği için öfkeleniriz.
Kendimize, çocuklarımız bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı,yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca,yaşantımızın dört dörtlük olacağın söyleriz.
Gerçek ise su andan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değil ise ne zaman?Hayatınız her zaman mücadelerle dolu olacaktir.En iyisi bunu kabul edip, her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir.
En sevdigim sözlerden biri Alfred D Souza’ya aittir.Der ki;” Uzun zamandan beridir hayatin -gerçek hayatin- baslamak üzereoldugu izlenimine kapilmistim. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel,öncelikle erişilmesi gereken birşey, bitmemiş bir ii, hizmet edilecek zaman,ödenecek bir borç oldu.Sonra hayat baslayacakti. Sonunda anladim ki bu engeller benimhayatimdi.Bu görüs açisi, mutluluga giden bir yol olmadigini gösterdi.Mutluluk yoldur.Öyleyse sahip oldugunuz her anin kiymetini bilin ve mutlulugu,vaktiniziharcayacak kadar özel biriyle paylastiginiz için ona daha fazla degerverin.Unutmayin, zaman hiç kimse için beklemez.
Öyleyse ,
Okulu bitirene kadar,100 milyar kazanana kadar,Çocuklarınız olana kadar, çocuklarınız evden ayrılana kadar, işe başlayana kadar, Evlenene kadar, Cuma gecesine kadar, Pazar sabahına kadar, Yeni bir araba,ya da ev alana kadar, Borçları ödeyene kadar, İlkbahara kadar, Yaza kadar, Sonbahara kadar, kısa kadar, maaş gününe kadar, şarkınız söylenene kadar, emekli olana kadar,
Ölene kadar….

MUTLU OLMAK İÇİN İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ ‘AN ‘ DAN DAHA İYİ BİR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEN VAZGEÇİN.
MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL, BİR YOLCULUKTUR. PEK ÇOKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN DAHA YÜKSEKTE ARARLAR BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA.
OYSA MUTLULUK İNSANIN BOYU HİZASINDADIR.
Unutmayın ” YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR”
 Murathan MUNGAN
4
Hikayeler / Hayata bakış açınızı değiştirinn...
« Son İleti by djinci Eylül 17, 2018, 09:29:47 ÖS »
Metroda, hızla araca binmek isteyen kişilerden biriydim. İçerisi çok kalabalıktı. Köşedeki beşli koltukta, tanımadığım insanlarla yan yana oturmaktaydım. Demirlere tutunmaya çalışan yaşlı bir adamı gören yanımdaki genç, ona yer verdi. Fakat ayakta duran bir çocuk, koşarak boşalan yere oturdu. Yaşlı adam hamle yapmış ama oturamamıştı.

Çevrede ilk oluşan düşünceler: “Saygısız”, “Allah seni bildiği gibi yapsın”, “sana mı yer verdik”, “düşüncesiz” vs. Açıkçası benim de ilk kafamda beliren, “olacak iş değil” cümlesiydi. Biraz düşündüm. “Acaba?” dedim, “başka bir durum olabilir mi?”

Bir arkadaşım anlatmıştı. —Geçen gün otobüste, ayakta kalmış yaşlı bir adam, önündeki koltukta oturan gence, “saygısız herif, utanmıyor musun yaşlılar dururken orada oturmaya” der. Çocuk ise ayağındaki protez bacağı göstererek, “ben memlekette senin gibi düşüncesiz ve önyargılı adamlar olduğu için utanıyorum amca, gel buyur otur, ben böyle de ayakta durabilirim” diyerek kalkar. Fakat o koltuğa uzun süre boyunca, yaşlı adam dahil kimse oturamaz. — İşte bu olay aklıma gelmişti. Bilmediğim bir durum için sükûnetimi korudum. Sonra ayağa kalktım ve ayakta kalan yaşlı adama ben yer verdim. Böylece yaşlı adam ve hızlı adımlarla onun yerini kapan genç, yan yanaydı.

15 dakika sonra, son durağa geldik. Yaşlı adam ayağa kalktı. Sonra yanında oturan gencin kolundan tuttu ve birlikte dışarıya doğru yürüdüler. Fark ettim ki, çocuk zihinsel özürlü. Yaşlı adamla beraber gelmiş. Yaşlı adam ona destek oluyor…

Olur olmaz kaç kişiye kızıyoruz? Kaç kişi sinirimizi bozuyor ? Kaç olay yaşanıyor ve biz kaç olayı doğru yorumluyoruz ? Aslında gördüğümüz birçok olayı, kültürümüzde yer etmiş durumlara göre değerlendiriyoruz. Yorum yapmıyor, direk yargıya geçiyoruz. Belki de sırf bu yüzden, asılacak adamları serbest bırakıp, gerçek suçluları serbest bırakabiliyoruz.

Gördüklerimize nefretle yaklaştıkça, nefreti buluruz. Sevgiyle yaklaştıkça, sevgiyi… Yani neyi verirsek, onunla karşılanırız. İstisnalar yaşanır elbet. Fakat bazı istisnaların ardında, bizim bilmediğimiz doğrular yatabilir.

Hayata bakış açınızı değiştirin!
5
Hikayeler / Komşunun Şikayeti
« Son İleti by djinci Eylül 17, 2018, 09:20:42 ÖS »

Komşunun Şikayeti

Biri, Resul-i Ekrem (s.a.v)'ın huzuruna geldi ve

- Bana eziyet ederek huzurumu bozuyor' diye komşusunu şikayet etti.

Resul-i Ekrem (s.a.v):

- Tahammül et ve komşunun gürültü patırtısına aldırma, belki gidişatını değiştirir, buyurdu.

Bir müddet sonra ikinci defa gelerek şikayet etti. Resul-i Ekrem (s.a.v) bu kez de tahammül et buyurdu.

Üçüncü defa geldi. ve

- Ya Resulallah, benim bu komşum gidişatını düzeltmiyor, beni ve ailemi rahatsız etmek için gerekenlerin hepsini yapıyor' dedi.

Resul-i Ekrem (s.a.v) bu defa ona

- Cuma günü, ev eşyalarını dışarı çıkar, yoldan gelip geçen halk görsün. Halk, sana 'niçin ev eşyalarını buraya döktün?' diye soracaktır. 'Kötü komşunun elinden' diyerek şikayetini bütün halka söyle.

Şikayetçi aynısını yaptı, eziyet eden komşu ise peygamber daima tahammül et diyecek diye, hayal ediyordu. Halbuki zülmün def edilmesi hukukun müdafaası hususunda İslamiyetin, mütecavize saygı göstermeyeceğini bilmiyordu. Böylelikle herkesin huzurunda rezil olacağını sezen eziyetçi komşu, konuyu öğrenince yalvarıp yakarmaya başladı ve adamın, eşyasını evine taşımasını rica etti. Aynı zamanda komşusunu incitecek şekilde bir şey yapmamaya söz verdi.
6
Hikayeler / Annenin ihtiyacı var ...
« Son İleti by djinci Eylül 17, 2018, 09:16:19 ÖS »

Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (k.s) hazretleri şöyle anlatır:
 
İki kardeş vardı. Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı. Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi. Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine:
 
- Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet edeyim, dedi.
 
- Kardeşi kabul etti. İbâdet ederken secdede uyuya kaldı ve o anda bir rüya gördü.
 
Rüyasında bir ses ona:

- Kardeşini affettik, seni de onun hatırı için bağışladık, deyince genç:
 
- Ben Allah Teâlâ'ya ibâdet ediyorum. Kardeşim ise anneme hizmet ediyor. Fakat beni onun yaptığı amel yüzünden bağışlıyorsunuz, dedi.
 
Ses ona:
- Evet, senin yaptığın ibâdetlere bizim hiç ihtiyacımız yok. Fakat, kardeşinin annene yaptığı hizmetlere annenin ihtiyacı vardı, karşılığını verdi.
7
Türkçe Albümler / Sena Şener - İnsan Gelir İnsan Geçer 2018 Albüm
« Son İleti by Mustafa Eylül 14, 2018, 11:41:28 ÖÖ »01. İnsan Gelir İnsan Geçer
02. Çirkin Dünya
03. Sendin Düşmanım
04. Yalnızım
05. Bak Bana
06. Ona
07. Dostum Değil Uykular
08. Sonraki Gün
09. Parya İçin Hep Günöte
10. Sevmemeliyiz


You are not allowed to view links. Register or Login
8
Türkçe Albümler / Gülnur Gökçe - İçimdeki Ses 2018 Albüm
« Son İleti by Mustafa Eylül 14, 2018, 10:45:54 ÖÖ »
01. Çemberimde Gül Oya
02. El Vurup Yaremi (Vay Dünya)
03. Bahçe Duvarından Aştım
04. Gide Gide Bir Sögüde Dayandım
05. Dam Üstünde Çul Serer
06. Magusa Limanı
07. Yaktın Yandırdın Beni
08. Akşam Olur Karanlığa Kalırsın
09. Bugün
10. Ben Seni Sevdiğimi

Çıkış Tarihi: 14.09.2018

Gülnur Gökçe köklerine geri döndü: "İçimdeki Ses”

Müzik severlerin yakından tanıdığı Gülnur Gökçe, uzun süredir üzerinde çalıştığı ve değerli müzisyenler ile hazırladığı ilk cover albümü "İçimdeki Ses”i, Garaj Müzik etiketi ile 14 Eylül’de yayınlıyor. 10 türkünün batı formlarında hazırlandığı albümde; Emre Bayar, Firuz İsmailzade, Temel Zümrüt'ün düzenlemeleri bulunuyor.

Dört anonim türkü haricinde Sadık Doğanay, Neşet Ertaş,Muharrem Ertaş, Ali Kızıltuğ, Davut Ağbaba, Aysen Bardakçı, Kazım Birlik,Maçkalı Hasan Tunç’un eserlerinin yer aldığı "İçimdeki Ses” albümünün mix ve mastering’ini Özgür Yurtoğlu yaptı.

Albümün dinleyici ile buluşan ilk video klibi; Süleyman Yüksel yönetmenliğinde "Çemberimde Gül Oyna” isimli anonim türküye çekildi. "İçimdeki Ses" projesi ile Gülnur Gökçe, Türkiye'de bir ilke imza atarak, on parçanın video kliplerini ve şarkılarını aynı anda dijital ve sosyal medya üzerinden dinleyicisi ile paylaşıyor.

Enerjisi yüksek olarak kaydedilen albümde yer alan her bir türkü de Gülnur Gökçe’nin sergilediği vokal performansı dinleyen herkesi şaşkınlığa uğratacak kadar güçlü ve sıra dışı.

Arşivlerde yer alacak nitelikteki "İçimdeki Ses” hem tanıdık lezzetleri bize yeniden sunuyor hem de popüler sounddaki dünya müziği ile müzikal olarak albümü zenginleştiriyor.

Biyografi:

Almanya doğumlu profesyonel oyuncu ve ses sanatçısı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal bölümü ve Sahne Sanatları ana sanat dalı Tiyatro bölümü mezunu olan sanatçı, Türkiye’nin önemli yarışmalarında kadın solist olarak aldığı birincilik ödüllerinin yanı sıra 2002’de Grup Safir ile birlikte ülkemizi Eurovision’da temsil etti. 2006-2010 yılları arasında Türkiye’de ses getiren bir proje olan "4Yüz” grubunun solisti olarak müzikal kariyerine devam etti. Grup ile albümler, single’lar yaptı, turnelerde sahneye çıktı. Sonrasında müziğe tek başına devam etmeye karar vererek içinde kendi söz ve bestelerinin de yer aldığı ilk solo stüdyo albümünü hazırladı. Bunların yanı sıra birçok markanın kurumsal sesi olan Gülnur Gökçe, TV programı, dizi, yarışma ve reklam seslendirmelerine devam ediyor. İlk solo albümü "Porselen Düşler” Ocak 2013’te piyasaya çıktı. 2016’da "Ah canım vah canım" cover'ı ve peşine "Usta" isimli single'ı müzik severler ile buluştu. 2017’de "Hiç Sanmam" ve "Vicdanın Konuşsun” adlı single’ları yayınlandı.

You are not allowed to view links. Register or Login
9
Türkçe Albümler / Tan Taşçı - Bana Aşktan Söz Etme 2018 Albüm
« Son İleti by Mustafa Eylül 14, 2018, 10:39:55 ÖÖ »


01. Aşksa Gel
Söz & Müzik: Tan Taşçı - Düzenleme: Tan Taşçı
02. Hafız
Söz & Müzik: Tan Taşçı - Düzenleme: Sezgin Gezgin
03. Zora Sarıldık
Söz & Müzik: Tan Taşçı - Düzenleme: Catwork
04. Yâr Elinden
Söz & Müzik: Tan Taşçı - Düzenleme: Okan Akı
05. Aşksa Gel (Catwork Remake)
Söz & Müzik: Tan Taşçı - Düzenleme: Catwork
06. Ne Olursan Ol Gel -
Söz & Müzik: Tan Taşçı - Düzenleme: Sezgin Gezgin
07. Yalan
Söz & Müzik: Tan Taşçı - Düzenleme: Sezgin Gezgin
10
Türkçe Albümler / Jehan Barbur - Kuzgun'u Uçmak 2018 EP Albüm
« Son İleti by Mustafa Eylül 14, 2018, 10:28:41 ÖÖ »

01. Korkma
-Söz & Müzik: Jehan Barbur - Düzenleme: Eylül Biçer
02. Başka Biri
Söz & Müzik: Jehan Barbur - Düzenleme: Eylül Biçer
03. Solgun Bir Gül Dokununca
Söz: Behçet Necatigil - Müzik: Fırat Tanış - Düzenleme: Eylül Biçer
04. Kirlenmiş Çığlık
Düet : Can Bonomo - Söz: Cem Karaca - Müzik: Volkan Başaran - Düzenleme: Eylül Biçer

You are not allowed to view links. Register or Login
Sayfa: [1] 2 3 ... 10