Gönderen Konu: Gerçek yaşam hikayesidir...  (Okunma sayısı 19 defa)

Çevrimdışı yangaz

• Newbie
  • *
  • Başarı +0/-0
Gerçek yaşam hikayesidir...
« : Ağustos 13, 2019, 01:45:10 ÖS »

selam saygılar bu hikayemi neden anlatma ihtiyacı hissettim evimizin önünde bir baba ve oğlu saat22.30 gibi baba oğlunu niye gec kaldın niye sokaktasın diyee azarlıyor sonrası dövmeye kalkıştı bizde aynı yerdeyiz neyse duruma el koyduk bizim mahallemizde esararcıların içkicilerin psikopatların bol oldugu cadde baba biraz aksi eğitim vermeyi bilmeyen bir baba metazoru kaba kuvvetle eğitim veren tip durumu izah ettik kaba kuvvetle eğitim olmaz , oda yumuşadı anlattı haklı olarak  esarcının psikopatın çok oldugundan çocugu için tedirgin ... Baba gece sokaktan çocugunu koruma amaclı...

Gelelim benim sigaraya başlama yaşıma yer ve zamanına ben henüz 6 yaşımdayım köydeyim ilk okulada 7 yaşında başlanıyor yıl 1963 14 köyün yol bağlantısı araba yolları yapılıyor bizde o yaşta birşeyde görmedik bildiğimiz birinci ikinci üçüncü bafra gelincik sigarası he o zamanlarda da en iyi sigara gelincik bayanların tercih ettiği sigara ...köyümüzden 5-6 kilometre uzagına kadar yol yapıldı köyden arkadaşlar 7-8 kişi yeni yoldan yol boyu gezelim mi dediler bende tamam olur dedim yola girdik gidiyoruz arkadaşlar sigara gücüğü toplamaya başladılar sigara gücüğü nedir bilirsiniz içilen sıgaranın bazen yarım bazende bitmeye az kala atılan sigaralar velhasıl arkadaşın biri bana dedi ki  .

sende topla bende ben içmiyorum ki niye toplayayım dedim bunu bana diyen komşumuz sonradan kayınbiraderim oldu tabi ki .Topla da bana verirsin dedi , bende topladım verdim arkadaşa sonra birisi de bana sende içeceksin .ben içmem asla dedim yok içeceksin içmem ama olay dövmeye kadar geldi hepsi birden baktım olmuyor içtim ilk içtiğimde başım döndü düzelirsin az sonra dediler  öylede oldu tabiki.........şimdi gece gec geleni mi koruyacaksın  ,gündüz sokakta olanı mı koruyacaksın, ebeveyn olarak bizlere sorumluluk düşüyor. çocuklarımızın gezdiği çocuklara bakacagız nasıl birileri , gece yada gündüz olması hiç önemli değil... Evet  ben sigaraya başladım olur ya bana iç dedikleri esrar da olabilirdi vee çok içtim alıştım sigaraya bağımlı oldum ilk kumarımda kaybettim sevemedim kumarı ALLAH a şükür . ilk içkimi içtiğimde çok pis koktu sevemedim içkiyi çok şükür bunlarda bana ALLAH ımın bir lütfu aylığımın 60 tl oldugu yıllarda kumar masasında 150 tl para vardı kaybettim.
 güzel kalpli inci kardeşim size bu hikayemi ilginc ve ders niteliğinde olan yerlerini siz düzeltirsiniz yayınlarsınız ders alan olur inşallah sağlık huzur diliyorum herkese hayırlı bayramlar
« Son Düzenleme: Ağustos 13, 2019, 11:44:32 ÖS by djinci »

Çevrimdışı djinci

• Administrator
  • Full Member
  • Başarı +39/-0
Ynt: Gerçek yaşam hikayesidir...
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2019, 11:32:55 ÖS »

Çevrimdışı Mustafa

• Administrator
  • Hero Member
  • Başarı +0/-0
  • Patron