Gönderen Konu: MIUI 11, Xiaomi telefonlarını Güneş ile birleştirdi  (Okunma sayısı 1309 defa)

Çevrimdışı Mustafa

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 1687
  • Başarı +0/-0
  • Patron
MIUI 11, Xiaomi telefonlarını Güneş ile birleştirdi
« : Kasım 20, 2019, 01:57:01 ÖS »


Xiaomi Mi 9T Pro MIUI 11 güncellemesi ile daha çok parlayacak
Bazı akıllı telefonların ortak sorunlarından bir tanesi olan açık hava, sahip olduğu koşullar nedeni ile telefonların ekran parlaklığı performansını olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor.

Böyle bir durum karşısında hazırlıksız yakalanmamak için önlemler alan bazı üreticiler, havanın veya bulunulan ortamın durumuna göre kendi kendini aktif edebilen özel bir yüksek parlaklık modu kullanıyor.

En güncel MIUI 11 güncellemesini inceleyen bazı kişiler, Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro kullanıcılarını ilgilendiren bir özelliği keşfetti. Bu özellik, “Sunlight Mode” adını taşıyor. “Güneş Işığı Modu” olarak adlandırılan özellik ne yapıyor?

İlgili mod, alınan bilgilere göre telefonunuzun ekran parlaklığının seviyesini güneş ışığının altında değiştiriyor. Bir başka deyiş ile cihazınızı güneş ışığının altında kullandığınız takdirde daha parlak bir ekrana sahip olacaksınız.

Yeni mod, telefonunuzun ekran parlaklığını otomatik parlaklık modu kapalı iken mevcut ortamın ışığına göre ayarlıyor. Bunun dışında Güneş Işığı Modu için belirlenen bazı özel şartlar var.

Eğer bulunulan ortamın veya çevrenin güneş ışığı seviyesi 5 saniye boyunca 12.000 “lux” eşiğini geçerse bu mod kendisini aktif ediyor. Kendi kendini aktif eden mod, ekran parlaklığını en yüksek seviyede tutuyor.

Eğer “lux” seviyesi 2 saniye içerisinde 12.000 eşiğinin altına düşerse ekran parlaklığı eski haline dönüyor.  Tamamen şartlara göre hareket eden sistem, kullanıcılara yardımcı olacak gibi duruyor.

Işık yoğunluğu veya aydınlatma birimi olarak adlandırabileceğimiz “lux” birimi, yeni yazılım için en kilit faktör olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Otomatik parlaklık ile uğraşmak istemeyenler yüzü gülüyor.

Artık her seferinde ekran parlaklığınızın yüzdesi ile oynamanıza gerek kalmadı. Bu ayar, yeni yazılım tarafından yönetiliyor. Henüz daha çok yeni olan mod, ilerleyen günlerde çoğu Xiaomi modelinde kullanılabilecek.

Xiaomi Mi 9T Pro MIUI 11 güncellemesi için neler düşünüyorsunuz?