Vallaha birakmam Üye Ol Difenbahya Köklendirme (Nasıl çoğaltılır?)

Konu: Difenbahya Köklendirme (Nasıl çoğaltılır?)  (Okunma sayısı 1916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa Kalkan

• Forum Sahibi
  • Rep 0
« : 08 Nisan 2013, 10:28:33 »

Bazen ofiste bir difenbahyamız olur bazende evde, oysa biz iki tane olsun istiyoruzdur. Neyseki  bu muhteşem yapraklı bitkiyi çoğaltmanın kolay bir yolu var.

1. Adım Difenbahyaların gövde kısımları zehirlidir bu yüzden işe başlamadan önce eldiven takın ve vücudunuza temas ettirmemeye özen gösterin.
2. Adım Keskin ve temiz bir bıçak kullanarak gövdeyi veya dalı kök veya dip kısmına yakın kesin.
3. Adım Kestiğiniz kısmı enaz 10 cm lik parçalara ayırarak istediğiniz kadar çoğaltın.
4. Adım 1 ölçek steril torf ve 1 ölçek ( perlit, pomza, kum ) karışımı hazırlayın. 10 cm derinlikteki saksıya enaz iki boğum dışarda kalacak şekilde yerleştirin.
5. Adım Saksı altından su gelinceye kadar sulayın ve sıcak gölge bir yere yerleştirin.
6. Adım Zaman zaman toprak nemini kontrol edin ve nemli kalmasını sağlayın.

Not: Köklenme bir kaç ay sürebilir. Çoğaltma işlemi ilkbahar ve yaz aylarında yapılırsa köklenme şansı artar.

Difenbahya Köklendirme (Nasıl çoğaltılır?) Konusuna Ait Benzer Konular

bulutlar nasıl oluşur ?
Tepenizde gördüğünüz orta büyüklükte, yaklaşık l kilometre çapındaki bir bulutun hacmi 4 milyar metreküptür ve içinde l -5 milyo... Devamı...

Gösterim: 483 - Yanıt: 0 - Başlatan:DjMustafa
Beynimiz Nasıl Çalışıyor ?
Eger siz bu bayanın saat yonüne dogru döndügünü gorüyorsanız, beyninizin sag tarafını kullanıyorsunuz. Eger obür yonde dondügünü... Devamı...

Gösterim: 328 - Yanıt: 1 - Başlatan:İnci Kalkan
Mutlu nasıl olunur?
“İyice tanımadan hiçbir insana bağlanma... - Diğer insanların da haklı olabileceğini düşün... - Seni takmayanı sen hiç takma, ko... Devamı...

Gösterim: 573 - Yanıt: 2 - Başlatan:Endless
İstemek nasıl olmalı?
Genç bir adam Sokrates’in yanına giderek :” Ben de bilge kişi olmak istiyorum. Ne yapmalıyım?” , diye sormuş. Sokrates, gayet sa... Devamı...

Gösterim: 392 - Yanıt: 2 - Başlatan:Endless
Dinlediğim Radyoyu Nasıl Kayıt edebilirim?
Sevgili Forum Üyelerimiz,İnternette dinlediğimiz radyoları kayıt mı etmek istiyorsunuz...İşte size kolay ve keyifli kayıt progra... Devamı...

Gösterim: 527 - Yanıt: 0 - Başlatan:Mustafa Kalkan
Akıllı Bir Müslüman ın Tavrı Nasıl Olmalıdır
Bizler günümüzde iman adına öyle yanlışlar yapıyoruz ki, yaptığımız hataların farkında bile değiliz. Yaptığımız yanlışın başında... Devamı...

Gösterim: 328 - Yanıt: 1 - Başlatan:halukgta
Kur'an ı Bolca Okumalıyız, Ama Nasıl Okumalıyız
Allah Kur’an ı, sizlere rehber olsun diye indirdim der bizlere. Madem rehberimiz Kur’an, onun tüm ayetlerine koşulsuz iman etmel... Devamı...

Gösterim: 373 - Yanıt: 1 - Başlatan:halukgta
Kolpa - Nasıl Öğrendin Unutmayı?
[size=1 Devamı...

Gösterim: 445 - Yanıt: 0 - Başlatan:Mustafa Kalkan
Yasin Suresi 6. Ayeti Nasıl Anlamalıyız
Allah Yasin suresinde, hikmet dolu Kur’an ın Allah tarafından, elçisi yoluyla bizlere tebliğ edildiğinden bahseder. Ayrıca 6. ay... Devamı...

Gösterim: 328 - Yanıt: 0 - Başlatan:halukgta
Kur'an da Mirasın Dağıtılması Nasıl Anlatılır.
Bu yazımda Kur’ an da geçen, MİRAS konusunu konuşmak ve sizleri bu konuda düşünmeye davet etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi bu ko... Devamı...

Gösterim: 56 - Yanıt: 1 - Başlatan:halukgta

Untitled Document